FotoogniwaKlimatyzacjaKolektory słoneczneKotłownie hybrydowe
Kotłownie z pompą ciepłaOgrzewanie grzejnikoweOgrzewanie podłogoweOgrzewanie ścienne
Wentylacja
2007 - Warszawa - kaskada pomp ciepła (ogrzewanie, chłodzenie)

Instalacja przemysłowa z kaskadą pomp ciepła. Pompy ciepła ogrzewają hale magazynowe o kubaturze 28 tys. m3 oraz pomieszczenia biurowe i socjalne o łącznej powierzchni blisko 1000m2.

Kaskada pomp ciepła o łącznej mocy 160kW (w trakcie dalszej rozbudowy) w okresie zimowym ogrzewa dużą kubaturę hal magazynowych oraz pomieszczenia biurowe. W okresie letnim te same pompy ciepła za pomocą klimakonwektorów chłodzą cześć pomieszczeń w biurowcu.

Ciekawostką jest to, że dolne źródło - woda studzienna - ma stałą, wysoką temperaturę wahająca się od +14,2 do +14,80C na wejściu do pomp ciepła.


Kasakada pomp ciepła NIBE wykorzystywana do ogrzewania i aktywnego chłodzenia. Na zdjęciu widoczne są dwie z czterech pomp ciepła.

Ogrzewanie podłogowe w hali magazynowej wysokiego składowania musi być wykonane w odpowiedni sposób aby wytrzymać bardzo duże obciążenia statyczne.

Ogrzewanie podłogowe ułożono na poduszce akumulacyjnej wykonanej z betonu.

Ogrzewanie podłogowe w biurowcu

Wymiennik płytowy pośredni dla pomp ciepła o mocy przeliczeniowej 350kW. Dla porównania ten sam wymiennik zastosowany w "standardowej" instalacji grzewczej (70/50C) miałby moc ponad 3,0MW

Kaskada pomp ciepła współpracuje z istniejącym ogrzewaniem z sieci miejskiej.

Rekuperator z przewodami nawiewowymi o równej długości zapewnia prawidłową pracę wentylacji

Copyright © Netmark Dom Ekologiczny Sp. z o.o.   info@nde.com.pl